Časté otázky Tipy na dárky

Vánoční dekorace

K prosinci neodmyslitelně patří nejen vánoční trhy, ale i vánoční dekorace a vánoční ozdoby. Vánoční dekorace jsou vidět mnohdy za okny výloh, jsou připraveny za výlohami obchodů, ale vánoční ozdoby najdete často i na náměstí ve všech větších městech. Na štědrovečerní stůl patří dekorace, které mají navodit ještě lepší slavnostní atmosféru. Zejména pokud jde o dětské motivy, tak jsou často hledány inspirace na papírové dekorace a nejlépe bude, pokud papírové dekorace budou vlastnoručně vyrobeny od dětí. Pak z toho musí mít radost celá rodina, a to patří k Vánocům.

Vánoční dekorace inspirace

Vánoční dekorace se dá rozdělit na dvě základní skupiny. První skupinu tvoří Vánoční dekorace vlastní výroby a druhou skupinu představuje Vánoční dekorace z obchodu. Každé z těchto skupin má nějaké plusy a nějaké minusy. Vánoční dekorace vlastní výroby může být sice méně povedené, protože na tvorbu a výrobu dekorace nemáte takové zkušenosti a než přelouskáte nějaké návody, tak se můžete lehce zmýlit, nicméně zase je vyrobené originálně a přesně podle Vašich představ. Vyrobit vlastní dekoraci trvá také poměrně dost času. Naproti tomu kupovaná vánoční dekorace je většinou hezká, jinak byste si ji nekupovali a je ihned doma připravená k pověšení a k okamžité okrase svátků. Ať již se rozhodne pro první nebo pro druhou variantu, tak musíme podotknout, že dekorace zkrátka na Vánoce patří do každého domu i bytu. Inspiraci můžete čerpat i ze zde uveřejněných návodů.

Vánoční dekorace výroba

Zde si uvedeme postup (návod) na výrobu vánoční dekorace. Sníh a sněhové vločky patří k zimě a určitě i na Vánoce je možné si takto vyzdobit dům. Výhodu to má, že postup je jednoduchý, snadno ho zvládne kdokoliv a potřebujete k tomu pouze papír a nůžky. Návod je následující:

  1. Na začátek potřebujete čtverec papíru. Pokud máte obdélník, tak si ho zastřihněte tak, aby z něj byl čtverec.
  2. Čtverec přehnete na půl, jak je znázorněno na obrázku.
  3. Přeložený čtverec přeložíte ještě jednou na půl, opět podle obrázku.
  4. Vzniklý trojúhelník přeložíte na třetiny.
  5. Pozor, dole nesmíte zapomenout zastřihnout přečnívající části papíru. Na obrázku je znázorněno vykřičníkem.
  6. Vystřihnete libovolný vzor.
  7. Papír rozložíte a Vánoční sněhová vločka je na světě.
Vánoční dekorace výroba

Celkem snadný návod, co říkáte? Snad Vám vánoční vločky budou zdobit Váš pokoj během Vánoc. Vločky si můžete vyrábět téměř zdarma, takže se nebojte experimentovat a čerpat inspiraci a vystřihovat různé neobvyklé originální tvarby výzdoby.